Granit Original White Portion Large
Granit Vit on white portion -snus klassisella tupakan maulla sekä suolan ja bergamotin sitruksen sävyillä. Vahvuus on normaali (8,8 mg/annos) ja rasiassa on 22 annosta.
Granit Vit on white portion -snus klassisella tupakan maulla sekä suolan ja bergamotin sitruksen sävyillä. Vahvuus on normaali (8,8 mg/annos) ja rasiassa on 22 annosta.
Itselleni jäänyt tästä kanssa aika pliisu ja vaimea mielikuva. Joskus joutunut purkillisen käyttämään, kun sisämaassa ei ole ollut muuta tarjolla ja omat varastot olivat loppuneet.
Ihan mukiin menevä perus nuuska, joka kuitenki valkosista pusseista huolimatta valutta ehkä kilpailijoitansa nopeammin.
Perus valkoinen.ei pahan makuista eikä hajusta. Neutraali
Hyvä perus nuuska.
Laivalta vuos sitten ostin, kun halvalla sain, ei turhia vuoda, muttei juuri makujakaan anna! Valkosen ystäville edullinen PERUSNUUSKA!
Nuuska, joka ei oikein herätä mitään tunteita.
Maku on mieto ja etäisesti Generalia muistuttava. Ehkä vähän enemmän teen makua havaittavissa. Pussit on aika litteitä, mutta saumavikaista en muista vastaan tulleen. Litteyden vuoksi (?) alkaa valuttamaan noin 30-45 min kuluessa. Tuntia ei ainakaan pysty pitämään. Mehu on vähän pistävää ja saattaa aiheuttaa lievää kirvelyä kurkussa. Toisaalta hinta on melko edullinen ja tähän ei kyllästy. Kolme ja puoli tornia on joskus tullut imettyä tätä nölliä putkeen ja ainakin saman verran olisi vielä mennyt kevyesti. Pieni herrasmiesboksi voi aiheuttaa ketutusta.
Yhteenvetona todettakoon, että tämä on perustavaroiden perustavaraa. Sopii pitkäaikaiseen käyttöön, muttei tarjoa minkäänlaista elämystä.
Ihan hyvä perus pussinuuska. Ei valuta turhia, pystyy pitämään kauan. Hyvin neutraali maku
Miellyttävä perusnuuska. Maku on aika mieto alkuun mutta kehittyy kun pussi on pidempään huulessa, hyvä salmiakin maku tulee esiin lopussa. Uusi rasia jossa kuminen välikansi on paras keksintö aikoihin! Tätä on tullut käytettyä paljon.
Edullinen perus pussi. Ei valuttele ja makukin on ihan miellyttävä. Todella hyvä arkikäytössä. Viikkarilla torni alle kaksikymppiä joten aina tarttuu matkaan.
Hyvää perusnuuskaa. Melko mieto, mutta ihan mielyttävä maku. Ei liian tupakkainen. Menisi varmaan arkikäytössä pidempäänkin.
Jää ilkeästi huuleen kiinni eikä maistu juuri miltään
Mauton ja turhan kuiva valkoiseksikin pussiksi. Pussi ei maistu miltään, napsahtaa ikävästi ylähuuleen kiinni, eikä riitä potkua!
Aika mautonta paskaa, mutta hikisesti menevä perusnuuska. Vahvuudesta miinusta.
Melko paskaa nimittäin valuttaa perkelesti ja on todella mietoa ja pahan makuista. Ainoa plussa on haju
Paskinta nuuskaa mitä tullut kokeiltua. Ja maksettukin paremman puutteessa 50 torni.
Ei koskaan enää mautonta ja hajutonta "nuuskaa" ikeneen
Suosittelen kiertämään kaukaa ja sijoittamaan rahat nuuskanhakureissuun ennemmin