Siberia White Dry Pussinuuska 500g
Siberia White Dry Pussinuuska 500g on Siberian valmistama pussinuuska, jonka nikotiinipitoisuus on 43,0 mg / gramma.
Siberia White Dry Pussinuuska 500g on Siberian valmistama pussinuuska, jonka nikotiinipitoisuus on 43,0 mg / gramma.
| Brändi | Siberia |
|---|---|
| Sarja | Siberia Tobacco Snus |
| Pakkauskoko | 1 kpl |
| Kiekon paino | 500,0 g |
| Nikotiinia / gramma | 43,0 mg/g |
| Nikotiinia / annos | 43,0 mg |
| Vahvuus | Extreme Strong |
| Maku | Mint |
| Valmistaja | GN Tobacco |
Olipa kerran, pikku enkeli joka kulki uudessa maailmassa etsien uusia makuja ja kokemuksia. Häntä kutsutaan nykypäivänä Saatanaksi, aikasempi nimi oli Lucifer. Lucifer huomasi maan jota kutsutaan nykypäivänä Ruotsiksi ja päätti alkaa tutkimaan maaperää. Hän löysi aineksia josta voisi tehdä hänelle huulen pantavaa nautintoainetta. Pienien kokeiluiden jälkeen totesi "tämä se on!" , sanoi Lucifer veren kiille hampaissa ja karusellin pyöriessä päässä. Hän kävi nykyisen Venäjän kylmien kontujen läpi isänsä luo, täten hän kutsui tuotoksensa Siberiaksi. Hän käski Isäänsä, Luojaansa kokeilemaan mitä hän on tehnyt joten Isä kokeili. Isä tymähti maahan ja heräsi vasta kolmantena päivänä kaatumisestaan. Hän karkotti Luciferin tempustaan minkä hän omalle luojalleen teki, maan alimpaan ja vittumaisimpaan paikkaan ikinä, helvettiin. Lucifer muuttui yhtä punaiseksi kuin hänen tuotoksensa tekemä veren väri hampaissaan.
Hieman pettynyt. Odotin vahvuuden puolesta enemmän. Maku kohtalainen frosted nuuskan maku, haju ei niin hyvä. Ei viitsi montaa pussia käyttää peräkkäin. Oikeastaan ainoa hyvä puoli on ettei valuta ja on vahvaa, muttei niin vahvaa mitä antaa ymmärtää.
43mg?? mitä vittua
hyvä loota jota kannan yleensä takataskussa mukanani
Hetken mielijohteesta Snuskungenista tarttui mukaan tälläinen "irtokarkkilaatikko"...
Ihan positiivinen yllätys, kun perusoletuksena valmistauduin ajatukseen, että kyseessä rutikuivia ämpärissä myytävien nuuskatyynyjen kaltaisia kuivia kostutettavia biittejä.
Nämä nuuskapussit ovat yllättävänkin miellyttävän tuntoisia ja sopivassa kosteusasteessa... jotenkin pehmeämpää kangasta, kuin tavalliset kiekoissa myytävät.
Pussia voi pitää huulessa pitkään, ilman valumisen tunnetta.
Itse en varsinaisesti mikään mintun suuri ystävä ole, mutta yllättävänkin hyvää kamaa.
Ja kyllä - kolisee kuupassa ihan kiitettävästi. Tällä nuuskalla ainakin nikotiinitoleranssit nousee, eli ei ehkä kannata totuttaa itseään jatkuvaan käyttöön, tai sen jälkeen ei enää mikään tunnu miltään.
Harvakseltaan käytettynä riittoisa loota. :)
Laatukamaa. Ehdottomasti paras mintun/mentholin maku mikä itellä tullu nuuskassa vastaan. On kuitenkin turhan kallista.
Huippupussi. Poraa kuin Exxon Oyn öljylautta.
Säteilee huulessa enemmän ku chernobylin reaktori vahingon jälkeen. Epäilen, että siberian laatikkoa on käytetty uraanin loppusäilytyspaikkana. 5/5
Hirveen vahvaa ei kyllä käyttö nuuska suosittelen jos kaipaa huippusta ;)
Ns. herkkuboxi. Kumpa olisi ollut markkinoilla niin olisin pienoisena tätä pyytänyt äidiltäni karkkipäivänä!!!!!
Tätä boxia on vitun hyvä pitää koulus messis
Tää laatikko maksaa 76e kairassa pusseja on tosi paljon oon iki onnellinen että ostin,äkästä nuuskaa hyvää semmonen raikas,nikotiinia on paljon varoitus ennen nukkumaan menoa vie unet pumppu hakkaa ku helenius
Ensimmäiset pussit huulessa tuntu melko vekkulilta. Kymmentä minuuttia kauempaa ei pystyny aluks pitään ku rupes koliseen päähän.. 40minuutin jälkeen otsaan nousee kylmä hiki ja tulee kuoleman pelkoa.. Helvetin hyvää nuuskaa siis!!!
Yönuuskana ei ehkä paras. Siis jos joku muu nukkuu märkö vintillä? Nukuin tässä taannoin yks yö 5h pussi siberiaa huulessa ja koko 5h järkyttäviä painajaisia.. Mistä lie johtu..
Huulessa nuuska ei tunnu kirvelynä mutta nikotiini jysähtää nuppiin melko maukkaasti.
Mä oon 3 pussii tota imeny.vittukun sätii, teholle jouduin saatana. Hintalaatusuhde on Paras!
Ei niinkään jyllää huulessa mutta pamahtaa päähän aivan saatanasti. 6/5 nikotiini pitoisuuden takia.
Vittu ku sätii. Vitunmoine jölli
42mg! Kiwa ;)..
Varmaan pilkku kadoksissa nikotiinimäärässä, 4,3 sopis paremmin kunnon lady settiä. Haju aivan helvetin hyvä.
Maku ja haju voimakas ja kamala. Tunne huulessa suunnilleen sama kuin Oden'sin extreme coldissa mutta pamahtaa päähän paljon kovemmin. Ei varmaan mikään yllätys kun nikotiinia on noin järjettömän paljon.
Kyllä muuten pärisee.
Ei todellakaan oo alottelijoiden nuuska. Ottakaa tukeva makuuasento ennenkuin koitatte.
5/5
Aivan tajutonta kamaa. Muutaman viikon thunderin wintergreen extra white- kuurin jälkeen pussi tätä pakotti istumaan. Iskee kuin mikäkin ja jo yhden purkin jälkeen odenin extremet ei oikein tunnu enää miltään. Toleranssi tosiaan kasvaa nopeasti, sen mukaan kulutuskin. Ei voi mitenkään suositella norminuuskaksi, mutta hyvä sillointällöin ja niillä ärsyttäville nuuskaa- pummiville kavereille annettavaksi. Maku jonkunsortista minttua. polttaa, ei valu.
Siis jumalauta. Heitin kolmepussia huuleen ja vittuku nous päähä. Erittäin vahvaa ja ehtaa kamaa. Ei pysty imeä paljoa putkeen, mutta ilta sätimisenä 5/5.
Jyllää nii maan perkeleesti. Kun pistää huuleen nii sääkeli kyllä siinä Keijon pyöräpisteen toimitusjohtajaki tipahtaa polvilleen vittu. Ihanaa 5/5
Jos rehellisiä ollaan, oletin tämän olevan vahvempaa. Vähän niinkuin odens cold dry.
En suosittele että vedätte kunnolla henkee nenän kautta kun se purkki on siinä nenukan alla meinaa hyvä ettei taju lähde. Haju muistuttaa jotenki etäisesti vanhaa kunnon kossua ja pörisee sekä pärisee kuin myös iskee kuin lallin kirves konsanaan. Kuten Are03 heitti; ottakaa tukeva makuuasento ennenku koitatte.
Mutta, itte en kyllä tätä käyttäisi hirveitä määriä tolejen takia mut pussi vitutukseen nii 6/5